Neohodnoceno

Arónie 100% šťáva 860 ml arónie čistá šťáva

Plody plné vitamínů a minerálních látek Tmavě fialové, téměř černé plody přitahují pohledy už od července. Zralé plody mohou být konzumovány v čerstvém stavu. Nejchutnější jsou od září. Zdravotní význam má i aronie zavařovaná, ale přínosnější jsou plody čerstvé. Trpkou chuť lze odstranit rozmačkáním plodů s medem nebo smetanou. Dostatečným množstvím je jíst asi 30 bobulí za den. Toto množství stačí na denní potřebu vitamínu P a dalších aktivních látek z tohoto ovoce. Plody jsou známé díky vysokému obsahu antioxidantů, antokyanů, bioflavonoidů, vitamínů P, C, B, A, množství minerálů a dalších biologicky důležitých aktivních látek. Významný je i vysoký obsah barviv, což se využívá hlavně v potravinářství, ale i v textilním průmyslu. Aronii jako lék znali i indiáni Jeřabina černá (Aronia melanocarpa) pochází ze Severní Ameriky. Už i starověké indiánské kmeny ji pěstovaly, protože znaly její ozdravnou a nutriční sílu. Aronie jako ovoce je známá také pod jménem sibiřská borůvka, protože je nejvíce pěstována v zemích bývalého Sovětského svazu. 

Plodům Aronie se připisují následující blahodárné účinky: Příznivě napomáhá ovlivňovat cévní systém a srdce. Napomáhá regulovat krevní tlak, napomáhá eliminovat žaludeční problémy (žaludeční vředy) Odstraňuje těžké kovy z těla (plody aronie byly využity například po jaderné havárii v Černobylu) napomáhá snižovat riziko arteriosklerózy, napomáhá zmírňovat migrény napomáhá chránit střeva a trávicí ústrojí napomáhá zmířňovat chudokrevnost (anémie) napomáhá posilovat imunitní systém Pomáhá zabránit vzniku cukrovky, Ovlivňuje zlepšení zraku (pomáhá zabránit vzniku šedého zákalu a chrání oči před UV zářením) Zlepšuje paměť a zvyšuje pružnost pokožky (zpomaluje proces stárnutí) Pomáhá při léčbě chronických onemocnění, jakým jsou rakovina, Parkinsonova nemoc, bronchitida ... (příznivě ovlivňuje organismus po chemoterapii) Preventivně účinkuje proti onemocnění jater a dalších orgánů trávicího traktu Stimuluje funkci štítné žlázy, zlepšuje a reguluje sekreci hormonů a pomáhá při onemocnění štítné žlázy a strumy Zdroj: Wikipedie

Náš produkt není lékem pouze doplňkem stravy.

 

Skladem
Kód: 297
399 Kč / ks 346,96 Kč bez DPH
Kategorie: Šťávy
Záruka: 2 roky

Objem lahve: 860 ml

Nutriční hodnoty ve 100 ml šťávy z plodů arónie

Energetická hodnota 47 kcal

Bílkoviny 1,4 g

Tuky O,5 g

Sacharidy 9,6 g

včetně jednoduchých cukrů 4,3 g

Vláknina 5,3 g

 

Plody arónie jsou nejsilnějším antioxidantem a pomáhájí chránit tělo před oxidačním stresem. Má hodně rutinu, které jsou potřeba na cévy. A obsahuje více jódu nežli ryby, který podporuje šťítnou žlázu. Arónie je zázrakem přírody.

Naše značka imunitaprotebe je zaměřena na výrobky z arónie.