
Bylinná směs SPÁNEK
- Úvod
- Bylinné čaje z Podkrkonoší
- Bylinná směs SPÁNEK
- Kat. číslo: 209
- Záruka: 24 měsíců
- Výrobce: imunitaprotebe
Bylinná směs SPÁNEK
Pokud máte problém večer usnout, tak tato směs je určená přímo pro Vás. Má uklidňující účinky a podporuje dobrý spánek. Doporučujeme proto tuto směs užívat především večer.
Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky zalijeme 200-300ml vroucí vody a necháme 10-15 minut louhovat.
Meduňka - snižuje stres, uklidňuje, uvolňuje, zpříjemňuje spánek a zajišťuje dobré zažívání. Nově se uznávají protivirové účinky, zvláště u herpesvirů (opary).
Kozlík - se užívá při nespavosti, neurastenii, bolestech hlavy, křečovitých bolestech spojených s mdlobami, neuralgii, slabosti nohou, nervozitě, žaludečních křečích, nadýmání a pocitech strachu.[4]
Bez květ - Může přinést úlevu při bolestech v krku, alergické i klasické rýmě, kašli a zánětu dutin nebo nachlazení. Doporučuje se i při problémech s nespavostí a také i při cévních chorobách. Připisuje se mu i pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku, podporuje činnost jater
Mateřídouška - patří ke starým a velmi oblíbeným léčivým bylinám. Má silné antiseptické, antibakteriální, fungicidní, spazmolytické a uklidňující účinky, navozuje příjemný spánek, pomáhá proti stresu a nervovému vypětí a podporuje imunitní systém organismu.
Chmel šištice - pomáhá proti nespavosti, působí močopudně a užívá se při křečích svalů.[1]
Dobromysl nať - používá se též v léčitelství pro své aseptické a protizánětlivé účinky, usnadňuje odkašlávání a zvyšuje vyměšování žluči. Je silným prostředkem uvolňujícím křečovité stažení hladkého svalstva (spazmolytikum).
Květ levandule - je pro své zklidňující účinky přidáván do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Mírně snižuje krevní tlak
Heřmánek - má celou škálu léčivých účinků. Působí jako antiflogistikum k léčbě zánětů, například očních spojivek nebo pohlavního ústrojí, při léčbě infikovaných sliznic a alergických reakcí na kůži; jako karminativum při žaludečních a střevních potížích, žaludečních a dvanáctníkových vředech, působí též proti nadýmání. Coby spasmolytikum uvolňuje křeče a tiší bolesti. Užívá se při bronchiálním astmatu a nachlazení, jako diaforetikum (zvyšuje pocení), pomáhá při hojení ran, popálenin a omrzlin. Je účinný proti některým stafylokokům a streptokokům, proti mikrobům Bacillus subtilis, Escherichia coli nebo proti infekcím způsobeným kvasinkou Candida albicans.[1] Užívá se též na poruchy menstruace, proti hemoroidům, k umývání vlasů, na obklady a koupele k celkové harmonizaci a regeneraci organismu.[10] Snižuje úzkost.
Srdečník - se užívá v lékařství i homeopatii jako posilující lék při srdečních chorobách nervového původu, při úzkostných stavech, stresu a rozčilení. Snižuje tepovou frekvenci a krevní tlak, rovněž přispívá k lepšímu trávení a odstraňuje nadýmání. Užívá se formou čajů a tinktury.
zdroj wikipedia
Nedoporučuje se dětem, těhotným a kojícím ženám.
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C.
Složení:
Meduňka nať
Kozlík kořen
Bez květ
Mateřídouška nať
Chmel šištice
Dobromysl nať
Levandule květ
Heřmánek květ
Srdečník nať
Obsah balení 100 g